Kurumsal Firmalara Yönelik Avantajlı Uçak Bileti Alma Yöntemleri - Corporateclub

Bölüm : Haberler | 0 Yorum | Yazdırın

|

Kurumsal Firmalara Yönelik Avantajlı Uçak Bileti Alma Yöntemleri - Corporateclub

Günümüzde kurumsal firmaların en büyük gider kalemlerinden birini seyahat harcamaları oluşturur. Bu harcamaları en aza indirmek aslında çok kolay. Bir çok havayolunun firmalara yönelik hazırladığı  kurumsal anlaşmaları mevcuttur. Yoğun olarak uçak bileti aldığınız destinasyona göre bir havayolu sadakat programına üye olun havayolunun sizlere tanıdığı uçak biletlerinde indirim, bussiness clas a upgrade yapma hakkı, fazla bagaj hakkı gibi bir çok havayolu fırsatlarından faydalanın.

 

Corporate Club ( Kurumsal Anlaşma ) Üyeliği
Uçak Biletine ihtiyaç duyduklarında insanların akıllarını en çok kurcalayan soru uçak biletini en ekonomik nasıl alabilirim olmuştur. Bunun için bileti erken almak, promosyon zamanlarını takip etmek gibi pek çok etken sıralanabilir. Bu durum özellikle uçuşları çok yoğun olan firmalar için hem zaman kaybı hem de büyük bir gider kalemi oluşturur. Bu maliyeti en aza indirmek içinde ilk yaptıkları iş acentaların bilet kesiminden elde ettikleri hizmet bedelleri üzerinden iskonto yapmaları için pazarlık yapmak veya vade tarihlerini uzatmak olmuştur. Oysaki hemen hemen tüm havayollarının firmalara yönelik Corporate ( Kurumsal ) anlaşmaları mevcuttur. Bir çok acenta bu anlaşmalardan kendi firmalarını ya bilmediklerinden ya da önemsemediklerinden haberdar etmezler. Bir diğer önemli sebepte seyahat acentalarının bu anlaşmalardan maddi hiç bir avantajının olmamasıdır.  Bu durum havayollarının firmalar için uyguladığı kurumsal anlaşma taleplerinin azlığına dolayısıyla işlevselliğinin az olmasına sebep vermiştir. Buna en iyi örnek ülkemizde 300.000 işletme varken Thy ile Corporate clup ( Kurumsal ) anlaşması yapan sadece 3000 işletmedir. Bu rakamı oranlarsak toplam hacmin sadece %1 bu anlaşmadan faydalanmaktadır. Oysaki bu anlaşmayı yapmak firmalar açısından hem çok avantajlı hem de çok kolaydır.
Türk Hava Yolları’nın, Şirketlere/Kurumlara/Kuruluşlara.. özel, hazırlamış olduğu  “Turkish Corporate Club” programı hakkında, kısa bir bilgi vermek istiyoruz.
Şirketler için, Faydaları:
* Türkiye çıkışlı dış hat biletlerinizi, %5  ile  % 15 arası indirimlerle alabileceksiniz.
* Yılsonunda, satın almış olduğunuz İç Hat ve Dış Hat Bilet biletlerinizden, teşvik alacaksınız.
* Havalimanlarında, Turkish Airlines CIP Lounge’dan faydalanabileceksiniz.
* Havalimanlarında, Turkish Airlines Business Kontuarlarından faydalanabileceksiniz,
* Ekstra bagaj hakkından faydalanabileceksiniz.
* “Turkish Corporate Club” kartı alacaksınız.
* Şirketiniz ödemek kaydıyla (fatura şart), şirket çalışanlarınızın / bayilerinizin / distribütörlerinizin/ taşeron firmalarınızın biletlerinde de, bu program haklarına ve teşvik alacaksınız.
* Yaptığınız uçuşlarınızdan, miller kazanacak ve Miles&Smiles kartınıza işlenecektir.
             * Biletlerinizi, sizin belirlemiş olduğunuz acenteler kesecektir. (Max: 3 Acente)
Sadece THY değil bir çok havayolu şirketinin kurumsal firmalara yönelik bu tarz uygulamaları vardır. Türk Hava Yolları ülkemizde en çok kullanılan havayolu olduğu için örnek olarak onun avantajlarını sunduk. Kurumlar havayollarının sağladığı tüm avantajları bilmek zorunda değil. Bunu firma adına seyahat acentasının yapması gerekir.Barşan Turizm olarak bizler bu sorumluluğun bilinciyle müşterilerini en iyi koşullarda ve rahat seyahat edebilmeleri için  havayollarının sağladığı tüm avantajlardan faydalandırırız. Havayollarının kurumsal firmalara tanıdığı corporate anlaşmalarını http://corporateclub.com.tr adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.
 

Yorumlar

Herhangi bir kayıt bulunamadı.

Yorum Ekleyin

 

 

 

 

Son Haberler

 • 2013 EMITT TURİZM FUARI VE TATILCITY

  EMITT 2013 GALA GECESİ

  24-27 OCAK 2013 TARİHLERİ ARASINDA TÜYAP TA 17.NCİSİ GERÇEKLEŞEN 2013 EMITT FUARINI YERLİ VE YABANCI KONUKLAR İLGİYLE TAKİP ETTİ. DÜNYANIN EN BÜYÜK 5. TURİZM FUARI OLAN 2013 EMITT FUARINA 70 ÜLKEDEN 4500 KATILIMCI VE 128000 DEN FAZLA ZİYARETÇİYLE YENİ BİR REKOR KIRDI. TATİLCİTY EMİTT 2013 ÜN TANITIM SPONSORU OLARAK YER ALDI. TATİLCİTY STANDI BU YILKİ FUARIN EN ÇOK İLGİ GÖREN STANDI OLMA BAŞARISI NI GÖSTEREREK 24 OCAKTA KAYA RAMADA OTELDE DÜZENLENEN GALA GECESİNDE DE EN BAŞARILI TURİZM ACENTASI ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ.

  ... Devamı
 • Noniata ( Altbayii) Online Uçak Bileti Satış Çözümleri

  noniata

    Non Iata Acentelere ( Alt Acentelere ) Yönelik İnternet Üzerinden Online Uçak Bileti Satış Sistemi  

  ... Devamı
 • Şirket Künyesi

  Şirket Künyesi

      Tecrübesi ile seyahatlerinize değer katan ve fark yaratan kurumsal müşteri ihtiyaçlarını anlayan ve mükemmeliyet ile cevap veren IATA (ULUSLAR ARASI HAVA TAŞIMACILIĞI BİRLİĞİ) üyesi ve THY yolları acentesi şirketimiz, tüm dünya havayolları ile online bağlantı merkezli rezervasyon sistemi sayesinde güvenli, kaliteli ve en uygun fiyat seçenekleri, vize işlemleri ve takibi sunarak, SINIRSIZ MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ ilkesi ile hizmet vermektedir.

  ... Devamı

Sizi Arayalım

Gönder

E-Bülten

Hakkımızdaki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız lütfen E-Posta bültenimize abone olun.

Bab Group Barsan Turizm Barsan Vize Ucuz Uçak Bileti Corporate Club

Barşan Turizm Ticaret A.Ş. Merkez Ofisi : İmrahor Caddesi No:36/1 Sütlüce/Beyoğlu / İstanbul Tel : +90(212) 221 1 221 Fax: +90(212) 221 1 358

akarenet.com

Copyright © 2018 | Barşan Turizm