S.S.S.

UCUZ UÇAK BİLETİ ALMAK İÇİN DİKKAT ETMEK GEREKEN HUSUSLAR:

İster internet ister seyahat acentası kullanın ucuz bilet satın alırken aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurun.

 • Bilet aramaya uçuş tarihinden en az bir ay önce başlayın. Birçok promosyon, seyahatin başlamasından 21 gün öncesini kapsar. Bazen son dakika promosyonları ile çok ucuza uçmak mümkün olur. Bu seçenek çok sınırlıdır ve boş koltuk bulmanız garanti değildir. Son dakika promosyonlarını beklediğiniz zaman otel, araba ve diğer turistik servislerin konfirmasyonunda problemler yaşayabileceğinizi unutmamalısınız.

 

 • Uçuş tarihlerinde esnek olun. Böylece sistem alternatif olarak birgün öncesi ya da sonrasında çok daha uygun fiyatlar çıkarabilir. En ucuz uçak biletleri genellikle yılbaşı ve bayramlar dışında kalan kışın aylarıdır. Gece 02:00 ile sabah 06:00 arası tercih edilmediği için bu zaman dilimi sürekli ucuzdur. Bu saatlerdeki uçuşlar genelde ucuzdan öte çok uygun fiyatla satılır Havayollarına ucuz bilet alırken özel koşulların uygulanıp uygulanmadığını sormayı unutmayın. Havayolu firmaları 7,14, 21 gün öncesinden rezervasyon/satın alma indirimleri veya sadece cumartesi kalmalı gibi özel promosyonlar uygulamaktadır. Bu tip uygulamalar genelde bütün yıl devam ettiğinden bilet alırken bu uygulamaları göz önünde bulundurmanızda ve erken aramaya başlamanızda fayda vardır.

 

 • Dönüşte de aynı havayolu ile uçmaya gayret edin. Özellikle yurtdışı uçuşlarınızda tek yön bilet fiyatları gidiş-dönüş bilet fiyatları ile nerdeyse aynıdır. Aynı havayolu üzerinden gidiş-dönüş bilet almak daha mantıklıdır. Çünkü indirimli ekonomik bilet alma şansınız çok yüksektir..

 

 • Periyodik olarak gitmek istediğiniz destinasyon için bilet araması yapın ve bunu düzenli olarak kontrol etmeyi unutmayın. Havayolu firmaları esnek fiyat politikası uyguladığından haberiniz olmadan daha düşük bir fiyat kategorisinden koltuklarını satışa açabilir. Bu yüzden uçacağınız güzergah üzerindeki bilet fiyatlarını sık sık kontrol edin.

 

 • Yaşınızı kullanın. Havayolu firmaları belli bir yaş üstüne ve öğrencilere indirim uygular. Bu indirimleri rezervasyon yapmadan öğrenin ve sorun.

 

 • Gideceğiniz şehrin Ana Havalimanı dışındaki havalimanlarını sorun. Şehrin dışındaki ikincil havalimanlarını araştırın, sorun. Hatta komşu şehirdeki daha az popüler havalimanına uçarak çok daha ucuza uçak bileti bulma şansınız var. 1-2 saat uzaklıktaki havalimanlarını seçerek ürün alternatiflerinizi ve tarih esnekliğinizi artırarak daha ucuz bilet yakalama şansını bulabilirsiniz.

 

 • GDS sistemlerde (4 Büyük Rezervasyon sistemi olan Amadeus, Galileo, Sabre ve Worldspan) yer almayan daha ucuz havayolu firmalarının sitelerine bakın. Bu havayolu firmaları sadece belli rotalar üzerinde uçuşlarını yoğunlaştırmıştır. Eğer uzak mesafe uçmayacaksanız ucuz bilet satın almak için bu sistemleri tercih edebilirsiniz.

 

 • Havayolu firmalarının mil programlarına katılın. Yılda 2 den fazla uçağa biniyorsanız havayollarının mil programlarına katılarak ucuz bilet indirimlerinden ya da size özel uygulanacak promosyanlardan yararlanabilirsiniz.

 

 • Hafta ortası uçun. Pazartesi ve Cuma günleri uçmak için en pahalı günlerdir. Ucuz uçak bileti bulmak, ucuz uçmak bu günlerde oldukça zordur. Salı ve Çarşamba günleri ise ucuz fiyata uçmak için en uygun günlerdir. Buna kısmen de olsa cumartesi gününü de ekleyebiliriz. Çünkü cumartesi günü iş günü olmadığından tatil amaçlı bir gezi planı düşünülerek ekonomik fiyattan uçak biletiniz hesaplanır.

 

 • Bu iki kurum uçak bileti satmak için mecburi üye olunması gereken kuruluşlar olmasına rağmen ülkemizde bu kuruluşlardan ya sadece birine üye olup yada her ikisinede üye olmadan internet üzerinden bilet satışı gerçekleştirebilmekte olup müşterilerin zarar görmesi en çok bu sebeple olmaktadır. Sizlerde uçak bileti alırken uçak biletinin gerçekten kesilmemesi, yanlış kesilmesi veya kesilen biletin parasının havayoluna ödenmemesi gibi
  sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız muhatap olduğunuz internet sitesi veya acentadan mutlaka bu iki kuruluşa da üye olup olmadıklarını ve üye numaralarını ( çünkü artık her site üye olmasa dahi bu kurumların logolarını üyesiymiş gibi kullanabiliyorlar

 

 • En önemli kural 0212 659 1 202 veya 0212 221 1 221 nolu telefonları arayıp acentadaki mesleğinde tecrübeli arkadaşlardan ucuz uçak bileti alma konusunda bilgi almaktır.
   

 

Son Haberler

 • Ekonomik Uçak Bileti

  Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları

  1. Ucuz Uçak Bileti Almak İçin Uymanız Gereken Kurallar

  ... Devamı
 • Kurumsal Firmalara Yönelik Avantajlı Uçak Bileti Alma Yöntemleri - Corporateclub

  TURKISH CORPORATE CLUB CARD

  Kurumsal Firmalara Yönelik Avantajlı Uçak Bileti Alma Yöntemleri - Corporateclub Günümüzde kurumsal firmaların en büyük gider kalemlerinden birini seyahat harcamaları oluşturur. Bu harcamaları en aza indirmek aslında çok kolay. Bir çok havayolunun firmalara yönelik hazırladığı  kurumsal anlaşmaları mevcuttur. Yoğun olarak uçak bileti aldığınız destinasyona göre bir havayolu sadakat programına üye olun havayolunun sizlere tanıdığı uçak biletlerinde indirim, bussiness clas a upgrade yapma hakkı, fazla bagaj hakkı gibi bir çok havayolu fırsatlarından faydalanın.

  ... Devamı
 • World Travel Market Londra 2015

  world travel market

  Dünyanın en büyük turizm fuarlarından WTM ( World Tourism Market ) Londra ya Barşan Turizm de Türkiye standında katıldı.

  ... Devamı

Sizi Arayalım

Gönder

E-Bülten

Hakkımızdaki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız lütfen E-Posta bültenimize abone olun.

Bab Group Barsan Turizm Barsan Vize Ucuz Uçak Bileti Corporate Club

Barşan Turizm Ticaret A.Ş. Merkez Ofisi : İmrahor Caddesi No:36/1 Sütlüce/Beyoğlu / İstanbul Tel : +90(212) 221 1 221 Fax: +90(212) 221 1 358

akarenet.com

Copyright © 2018 | Barşan Turizm